Köksal Aykutoğlu

Yönetim Kurulu Başkanı

1980 yılında bir aile şirketi olarak İnşaat petrol ve nakliyat iş alanları ile faaliyet göstermeye başlayan Aykutoğlu şirketler grubu zaman içerisinde özellikle inşaat alanına yoğunlaşmış dünya incisi İstanbul’un farklı lokasyonlarında örnek gösterilen birçok proje gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 40 yılı aşan güvenilir geçmişi güçlü finans yapısı ve aile geleneğinden aldığı kurumsal ilkeleriyle geleceğe emin adımlarla yürüyen Aykutoğlu grup paylaşmak birlikte kazanmak, insanımıza ve ülkemize hizmet etmek anlayışı doğrultusunda yeni yatırımlar yapmaktadır.

Bulunduğu sektörlerde daima en iyisi olmak için çaba gösteren Aykutoğlu Grubu köklü geçmişinden aldığı tecrübe ve paydaşlarının duyduğu güvenle ülkemizin yarınlarına katkıda bulunmak amacıyla yoluna devam etmektedir. Göktürk’te bulunan ve hala devam etmekte olan Aykutoğlu Göktürk Koru Life konut projemiz şanslı ailelerimize yeşil ile konforun birleştiği huzurlu bir yaşam vaat etmekte. 95 konutu içinde barındıran projemizde fitness, kamelya çocuk oyun alanları, basketbol sahası ve tenis kortu, konuk evi, Türk hamamı, sauna, mini sinema salonu,  2 adet kapalı yüzme havuzu 150 araçlık otoparkı. Geniş ve ferah sosyal yaşam alanları, İstanbul’un trafik karmaşası ve stresli iş hayatından uzak sakin, huzurlu ve doğa ile iç içe insanımızın hak ettiği kalite ve konfora sahip bir proje olması sebebiyle şirketimizin gerçekleştirdiği projeler içerisinde ayrı bir yer tutmakta. 

İnşaat sektörü dışında İstanbul Gaziosmanpaşa’da Yeşilpınar Mahallesinde mülkiyeti şirketimize ait 1.200,00 m2 alana sahip yaklaşık 15 personel istihdam ettiğimiz dünyanın önde gelen markası olan SHELL akaryakıt istasyonumuz bulunmakta.  Yine mülkiyeti şirketimize ait Gaziosmanpaşa Küçükköy Merkezde yaklaşık 1.500,00 m2 açık ve 250 m2 idari binası bulunan ve 20 personel istihdam ettiğimiz SHELL bayiliği yaptığımız 2. Akaryakıt istasyonunu işletmekteyiz.

Memleketimiz Giresun’da 1.300 metre rakımda ERİMEZ KARDAĞ markası ile üretimini yaptığımız doğal kaynak suyu şişeleme fabrikamız bulunmakta. 7.000 m2 kapalı 2.000 m2 açık alana sahip fabrikamızda son teknoloji kullanılarak kurduğumuz makine parkurumuzda 60 personel ile Karadeniz yaylalarının en güzel suyunu tüketici ile buluşturuyoruz. Bölge pazarının yaklaşık %50’sine hakimiz. Hem Karadeniz bölgesine hem memleketimize katma değer katmak ve istihdam yaratmak için şevk ile ayrı bir güç sarf etmekteyiz.